Кажуть вчені, правда їх дослідження ми лінуємося перевірити, що ми задіюємо 5% свого потенціалу. Потенціалу свого мозку. Так кажуть, і це стало загальновідомою ідеєю.
І нагромадження знань, здобуття нової інформації, навіть творче її здобуття, суттєво не збільшить відсоток ефективності нашого мозку. А от ліплення, навчання гри на музичних інструментах, здобуття нових навичок, це може. Так теж кажуть вчені. Ну, може не ті самі. Але це теж, можна сказати на 95%, загальноприйнята концепція.
А як щодо інших наших нездійснюваних потенціалів? Не тільки ж мозком єдиним. Ресурси бувають різні. Наприклад, час. Щонайбільшпоказовий неправильно задіяний ресурс. Він спливає, це його особливість на відміну від багатьох інших ресурсів. Хоч усе спливає, звісно, окрім нагромаджених і зафіксованих знань цивилізації - у книгах, картинах, енциклопедіях, музиці і т. д. Але мозок також старіє, тіло ветшає, гроші знецінюються, природні ресурси вивітрюються і втрачають свої найкращі властивості.
Багато ресурсів залишаються незадіяними, і проходить деякий час, вони вже не можуть бути використані, чи використані із найбільшою ефективністю.
Це як ті яблука. Вони ще на дереві, та скоро вони опадуть. Якщо обірвеш зараз, зможеш зберегти їхню вищу якість. Але якщо не зможеш щось з ними надалі зробити, то більшість цих яблук всерівно пропаде.
Я йду обривати яблука, словом
Немає коментарів:
Дописати коментар